Uczniowie Zespołu Szkół w Jasieńcu, brali udział w akcji „Sprzątanie Świata 2023”. To już 30 edycja tej akcji w Polsce i odbywa się ona pod hasłem: „SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI.

Akcja „Sprzątanie Świata” jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie, w tym również nasi uczniowie. Jest to ważne wydarzenie ekologiczne, które przypomina ludziom o ich odpowiedzialności za ochronę środowiska i daje możliwość aktywnego uczestnictwa w dbaniu o naszą planetę.

 

To niesamowicie ważne i godne pochwały, że uczniowie z Jasieńca zaangażowali się w akcję sprzątania, dbając o czystość i porządek w swojej najbliższej okolicy. To doskonały przykład zaangażowania społecznego i edukacji ekologicznej, która uczy młodych ludzi, jak dbać o środowisko naturalne i jakie znaczenie ma ich wkład w utrzymanie czystości.
Ich wysiłek przynosi realne korzyści dla lokalnej społeczności i jest inspiracją dla innych, aby również działać na rzecz czystszego i zdrowszego środowiska.

Wielkie podziękowania dla Zakładu Usług Komunalnych w Jasieńcu za wkład w akcję sprzątania świata. Dzięki ich wsparciu otrzymaliśmy worki, rękawiczki. ZUK zapewnił również odbiór zebranych śmieci. Tego rodzaju inicjatywy pokazują, jak istotna jest współpraca między sektorem publicznym a społecznością naszej szkoły w trosce o środowisko naturalne.

H. Grabowska, B. Szymańczak