W niedzielę 3 września 2023r., jak co roku odbyły się Dożynki Powiatu Grójeckiego. Podczas tej lokalnej uroczystości na odwiedzających czekało wiele atrakcji zarówno kulturalnych, jak i kulinarnych.

Nasza szkoła od wielu lat aktywnie uczestniczy w tym przedsięwzięciu. Jest to okazja do promowania kierunków kształcenia oraz oferty praktyk zagranicznych w ramach Akredytacji Erasmusa w sektorze kształcenie i szkolenie zawodowe.

W tym dniu nasze stoisko odwiedzają uczestnicy święta dożynkowego, uczniowie wraz z rodzicami oraz absolwenci szkoły, którzy wspominają wspaniałe czasy szkolne.

Uczennice technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowały poczęstunek dla odwiedzających, a pod okiem pani Hanny Grabowskiej przepiękny wieniec, symbolizujący urodzaj i dostatek. Ważnym elementem dekoracji naszego szkolnego stoiska były rośliny udostępnione nam przez firmę Gospodarstwo Szkółkarskie Łazuccy. Za co serdecznie dziękujemy.

 

Cała uroczystość rozpoczęła się przemarszem pod kościół korowodu dożynkowego składającego się z pocztów sztandarowych oraz wieńców i koszy dożynkowych.

Dziękujemy naszej młodzieży, reprezentującej szkołę na stoisku i w poczcie sztandarowym oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowania: Beacie Sobańskiej, Anecie Lewandowskiej, Hannie Grabowskiej, Rafałowi Lenartowi, Marcinowi Głowackiemu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne Dożynki Powiatu Grójeckiego.

Magdalena Chmielewska