Czwartek 18 kwietnia dniem Święta piłki siatkowej zarówno w ZS Jasieniec jak i całym powiecie. Na halę sportową przy Czerskiej 1 zjechały najlepsze męskie drużyny siatkarskie z naszego powiatu.

Na swoim terenie mieliśmy przyjemność gościć reprezentacje następujących szkół:

- Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu

- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Kiliańskiego w Mogielnicy

- Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego w Warce

- Zespół Szkół im. Armii Krajowej Obwodu Głuszec-Grójec w Grójcu

- Zespół Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce

- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi oraz gospodarze turnieju Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu

zdjęcia, kliknij

 

     Zawody oficjalnie otworzył, od zawsze związany ze sportem, Wicedyrektor Wojciech Szpak witając przybyłe drużyny oraz ich trenerów. Po przemówieniu oddał głos Sędziemu Głównemu- Rafałowi Lenartowi, który przedstawił regulamin i wprowadził wszystkich w tajniki rozgrywek. Otwarcie zawodów zakończył występ naszych wspaniałych cheerliderek, który zmotywował zawodników do rozgrzewki. Turniej w pierwszej fazie został rozegrany w dwóch grupach. Z grupy A do półfinału wyszły ZS Jasieniec oraz ZS Grójec z grupy B natomiast LO Grójec oraz ZS Warka. Mecze półfinałowe stały na tak wysokim poziomie, że zarówno kibice jak i trenerzy niedowierzali własnym oczom czego potrafią dokonać na boisku ci młodzi siatkarze. Po wielu niewiarygodnych akcjach i dramatycznych zwrotach akcji wyłonieni zostali finaliści. O najwyższe trofeum powalczyć mieli ZS Jasieniec oraz LO Grójec natomiast o brązowy medal ZS Warka z ZS Grójec. „Mały finał” wygrało ZS Warka pokonując 2:1 w setach ZS Grójec. Tym samym stosunkiem setów zwyciężyło LO Grójec z ZS Jasieniec zajmując pierwsze miejsce w Zawodach Powiatowych Piłki Siatkowej. Cały turniej nie odbyłby się gdyby nie wspaniała współpraca ze Starostwem Powiatowym w Grójcu, Dyrekcją oraz całą społecznością naszej szkoły. Zmagania objęte zostały Patronatem Starosty Grójeckiego dzięki czemu cała impreza nabrała wyższej rangi a zawodnicy mogli cieszyć się z pucharów, medali oraz dyplomów ufundowanych przez Starostę Krzysztofa Ambroziaka. Zakończenie tego niezwykłego dnia należało do Wicedyrektora Wojciecha Szpaka oraz naszego gościa, również wielbicielki siatkówki Pani Wicestarosty Jolanty Sitarek.

Paweł Zegarski

Dorota Szpak

Rafał Lenart