Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Jasieńcu przeszedł do historii jako niezwykła podróż przez różnorodne dziedziny wiedzy i umiejętności. To wyjątkowa okazja dla przyszłych uczniów i ich rodziców, by zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną oraz poznać pasjonujący świat nauki i technologii. Wydarzenie, które miało miejsce 23 kwietnia 2024, dostarczyło mnóstwo inspiracji i niezapomnianych przeżyć.

Z wielkim zapałem i serdecznym uśmiechem na twarzach Pani Dyrektor Dorota Nowak Michałowska, Wicedyrektor Pan Wojciech Szpak, oraz Pani Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu Pani Anna Górecka, przywitali wszystkich uczestników naszego Dnia Otwartego w Zespole Szkół w Jasieńcu. Pod ich kierownictwem oraz zaangażowaniem, nasza szkoła stała się miejscem, gdzie marzenia o edukacji praktycznej i inspirującej stają się rzeczywistością. Ich gorące powitanie stanowiło doskonały początek tego wyjątkowego wydarzenia.

zdjęcia, kliknij

 

Pani Anna Górecka, opowiadając o naszym uczestnictwie w programie Erasmus+, dzieliła się z gośćmi inspirującymi historiami o międzynarodowych przygodach i osiągnięciach naszej szkoły. Jej pasja i zaangażowanie w rozwój międzynarodowej współpracy stanowiły inspirację dla wszystkich obecnych. To wyjątkowa szansa dla naszych uczniów, aby poszerzyć horyzonty, nawiązać międzynarodowe kontakty i zgłębiać wiedzę w różnorodnych dziedzinach. Dzięki niemu nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych praktykach zawodowych, kursach językowych oraz projektach edukacyjnych, co stanowi nieocenione doświadczenie w ich rozwoju osobistym i zawodowym. Podczas Dnia Otwartego podzieliliśmy się z naszymi gośćmi informacjami na temat naszych dotychczasowych osiągnięć w ramach programu Erasmus+, jak również zaprezentowaliśmy plany na przyszłość. Nasza szkoła angażuje się w różnorodne projekty, których celem jest wspieranie mobilności międzynarodowej oraz promowanie kultury, języka i edukacji europejskiej.

Dzięki zaangażowaniu naszej kadry pedagogicznej oraz wsparciu lokalnych i międzynarodowych partnerów, nasza szkoła staje się otwartym oknem na świat, zapewniając uczniom niepowtarzalne możliwości rozwoju i poznania różnorodności kulturowej.

W trakcie Dnia Otwartego nasi uczniowie oraz kadra pedagogiczna z wielkim zaangażowaniem prezentowali szeroki wachlarz kierunków kształcenia. Przybliżając odwiedzającym każdą specjalizację, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w fascynujących pokazach i warsztatach.

Technik Handlowiec z pasją demonstrował tajniki obsługi kasy fiskalnej, ukazując niezwykłe aspekty pracy w sektorze handlowym. Nie mniej ekscytujące były pokazy przygotowane przez Technika Ekonomistę, który zorganizował interesujące konkursy związane z finansami i zarządzaniem. Natomiast Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych  wzbudził apetyt zarówno na wiedzę, jak i na pyszne potrawy. Prezentacja praktycznych umiejętności kulinarnych w przygotowaniu sushi oraz innych wykwintnych potraw zachwyciły widownię, a degustacja przygotowanych dań była niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Technik Stylista zaprezentował magiczny świat mody i sztuki krawiectwa, eksponując najnowsze trendy na przygotowanym przez nasze uczennice pokazie mody oraz prezentując maszyny do szycia używane na zajęciach praktycznych. Fanom nowoczesnych technologii z pewnością przypadły do gustu atrakcje przygotowane przez Technika Informatyka. Wśród nich znalazły się sterowane roboty samochodowe, których tworzenia i obsługi uczą się uczniowie w ramach zajęć robotyki oraz drukarka 3D, które wzbudziły zachwyt i ciekawość wszystkich obecnych.

Ponadto, Dzień Otwarty był doskonałą okazją do zapoznania się z obszarami związanymi z rolnictwem oraz techniką. Technik Agrobiznesu, Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz Technik Pojazdów Samochodowych przedstawili niezwykłe możliwości zawodowe w tych dziedzinach, wzbudzając zainteresowanie wielu uczestników.

Nie można również zapomnieć o wizycie żołnierzy, którzy z pasją prezentowali techniki strzelania na wirtualnych pistoletach, dostarczając niezapomnianych emocji i pokazując aspekty pracy w służbie dla kraju.

Wspaniała była również wystawa samochodów zabytkowych oraz maszyn rolniczych, która była doskonałym uzupełnieniem bogatego programu Dnia Otwartego, dodając mu niepowtarzalnego uroku.

Dodatkową atrakcją, która wzbogaciła nasz Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Jasieńcu, była Fotobudka 360°i pluszowe Misie. To niezapomniane doświadczenie, które pozwoliło uczestnikom na stworzenie wyjątkowych wspomnień z tego wyjątkowego dnia.  W Fotobudce 360° każdy mógł wyrazić swoją osobowość i kreatywność, tworząc unikalne obrazy, które na długo pozostaną w pamięci. Była to również doskonała okazja do integracji i wspólnej zabawy dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą Fotobudkę 360° i wspólnie z nami stworzyli niezapomniane chwile pełne uśmiechu i radości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszej stronie internetowej oraz na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji oraz odwiedzającym naszą szkołę w  Dzień Otwarty. Mam nadzieję, że to wydarzenie dostarczyło Państwu mnóstwo inspiracji i przyczyniło się do podjęcia trafnych decyzji edukacyjnych.