Nasza drużyna  „Orły Witosa” numer startowy 194 w składzie :

  • Konrad Kot 4- technik informatyk
  • Aleksander Janus 3 technik informatyk
  • Mateusz Walczak 3 technik informatyk
  • Dawid Jakubowski technik pojazdów samochodowych

11 kwietnia 2024r. brała udział w  ósmej edycji sztafetowego Biegu Erasmusa, tym razem pod hasłem „Wspólnie dla demokracji!”.

Cel wydarzenia to:

  • promocja aktywności fizycznej i sportu, w tym w szczególności biegania jako najprostszej formy ruchu, poprawy kondycji, zdrowia oraz dobrego samopoczucia;
  • zaangażowanie młodych ludzi w aktywne uczestnictwo w życiu społecznym oraz procesach demokratycznych, zwłoczna w kontekście aktywnego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w Polsce 9 czerwca 2024 roku;
  • manifestacja zaangażowania w demokrację i wspólną budowę lepszej, bardziej zjednoczonej Europy;
  • upowszechnianie rezultatów realizowanych przez szkołę projektów współfinansowanych przez Unię Europejską.

Godzina biegu dla demokracji to wirtualne zawody, w których każdy uczestnik biegnie co najmniej 15 minut. Wynik drużyny ustalany jest na podstawie łącznej odległość pokonanej przez czterech zawodników w ciągu 60 minut (4 x 15 minut).

Bieg Erasmusa jest wydarzeniem towarzyszącym Europejskiemu Tygodniowi Młodzieży 2024.

Włączył się także w obchody 20 lat Polski w  Unii Europejskiej https://20latwue.pl/.

Była to znakomita okazja do tego, żeby porozmawiać o demokracji oraz o przyszłych wyborach do Parlamentu UE. Każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów ukończy 18 lat, ma prawo głosować. Wybierzemy 53 posłów do PE, którzy będą reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej.

Trzymamy kciuki  na nasze „Orły Witosa”. Wyniki już wkrótce.