Pięknego październikowego dnia uczniowie klasy 3 technikum informatycznego wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Celejewską oraz 3 technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz pojazdów samochodowych wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Góraj wybrali się na wycieczkę szkolną do stolicy. Celem wyjazdu było  połączenie aspektów integracyjnych i edukacyjnych, aby umożliwić uczniom wspólne przeżycia oraz poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach.

     Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Polin, które jest poświęcone historii Żydów w Polsce. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wystawy stałe oraz tymczasowe, które przedstawiają bogatą historię i kulturę polskich Żydów. Przewodnicy opowiadali o ważnych momentach związanych z życiem społeczności żydowskiej, a także podzielili się wiedzą na temat Holokaustu oraz pomocy jaką udzielali Polacy z narażeniem własnego życia. Ta wizyta miała na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat historycznego i kulturowego dziedzictwa Polski.

 

Następnie uczestnicy wycieczki udali się na paintball laserowy w Piasecznie. Ta popularna forma zabawy pozwoliła uczniom na wspólną aktywność fizyczną i integrację poprzez rywalizację. Dzięki wspólnym rozwiązaniu zadań i strategicznemu myśleniu, uczestnicy mieli okazję lepiej się poznać i zintegrować ze sobą.

Ostatnią atrakcją wycieczki był seans filmowy w kinie w Jankach. Młodzież obejrzała film kryminalny pt. "Duchy w Wenecji" w reżyserii Kennetha Branagha oparty na powieści Agathy Christie z 1969 roku „Halloween party”. Film ten dostarczył emocji i rozrywki uczniom. Wspólne oglądanie seansu stanowiło kolejną szansę na integrację oraz rozmowy na temat treści filmu.

Podczas wycieczki uczestnicy razem miło spędzili czas poznając się lepiej nawzajem oraz zdobywając nową wiedzę o historii naszego kraju.

Opracowała Agnieszka Celejewska, Katarzyna Góraj